NEWS

10 екипа ще участват в първия Акселератор за инвестиционна готовност на социални предприемачи – EPSI Academy 1.0

10 екипа ще участват в първия Акселератор за инвестиционна готовност на социални предприемачи – EPSI Academy 1.0

There is no translation available.

Започват обученията от първото издание на EPSI Academy 1.0, организирана от Център „Ринкър“ към Фондация BCause по проект EPSI - Empowering partnerships for social innovation (2025 - 2027).

EPSI Academy 1.0 е обучителна програма, предназначена за социални предприемачи и иновативни стартъпи, които вече имат валидирана бизнес идея, първи клиенти или прототип на продукт/услуга и искат да направят следващата крачка към привличане на инвестиции.

След първоначалната оценка поканихме 16 от тях за видео интервю с експерти от Център Ринкър. Научихме повече за кандидатите, мотивацията, целите и идеите им. Изборът за прием в акселератора бе труден -видяхме сериозна и аргументирана защита на идеи и мотивирани хора, желаещи да развиват бизнеса си и да търсят устойчивост чрез различни инвестиционни възможности.

Поканихме 10 екипа да се включат в обученията.

Благодарим за участието на отпадналите на този етап, като им пожелаваме да не се отказват и да се борят за осъществяване на идеите си. Очакваме ги в следващите издания на програмата.

Предприемачите и идеите, които продължават напред, са:

  • Мария Методиева – Чудната градина, Фондация „Свети Николай Чудотворец“
  • Зоя Георгиева – „Шишеяд в твоя град“
  • Веселина Панайотова – Фондация „Мама има работа“
  • Никола Димитров и Йоан Георгиев – EthiCitizen
  • Илияна Хинова – Академия за специалисти и терапевти от помагащите професии за ранно детско развитие
  • Алекс Новков – H2Optimized
  • Яна Рупева – Фондация „Проект Северозапад“
  • Анелия Кирилова – Фондация „Направено с любов“
  • Елена Максимович – „Stitch for Life – Социално ателие за ново начало“
  • Теодора Стоянова – Errandix

Обученията ще се проведат хибридно:  един уикенд на живо в София (30 януари – 1 февруари 2026) и индивидуални онлайн менторски сесии през следващите 2 месеца. Предприемачите ще валидират идеите си, ще подобрят своята финансова устойчивост, бизнес модел и умения за работа с инвеститори. Участниците в Академията ще представят своите бизнеси пред подбрано жури от инвеститори, ментори и експерти по време на Демо ден през април 2026, когато ще получат ценна обратна връзка и възможност за реални инвестиционни предложения. Шансовете да привлекат вниманието на журито със своята бизнес идея и да спечелят финансова подкрепа за нея са много високи и зависят от усърдната им и целенaсoчена работа.

screen epsi 01

EPSI е двегодишен проект с партньори от България, Франция и Италия в полза на българското социално предприемачество, финансиран от Европейския съюз.

Фондация BCause e водещ партньор в проекта, в който участват организации с различна експертиза - СИС Кредит, Фонд на Фондовете и международните партньори от Франция - PULSE и IBA, Banca Etica от Италия и MicroFinanсe Center.

Rinker Center

Rinker Center
for entrepreneurship and training
is part of the BCause Foundation.

The mission of Rinker Center is to promote education, lifelong learning and to support entrepreneurship and business development in Bulgaria.

Established in 2014.

Contact Us

tel: +359 2 / 988 00 80
tel: +359 2 / 981 19 01
mobile: +359 885 734 885
yavor@bcause.bg

65, Vitosha Blvd, 2nd floor
Sofia 1000, Bulgaria

BCause Foundation
www.bcause.bg

Social Networks