NEWS

Предстои третото издание на курса по Социално предприемачество в СУ "Св. Климент Охридски"

There is no translation available.

За трета поредна година Обединени Идеи за България в партньорство с Център "Ринкър" към фондация BCause провежда практически курс по Социално предприемачество в Софийски университет „Св. Климент Охридски“.

Курсът е избираем за бакалаври и магистри в Стопански Факултет и е отворен за всички наши съмишленици, които проявяват интерес към социалното предприемачество.

Очаквайте

  • 14 практически лекции, проследяващи основните стъпки в изграждането на социален бизнес
  • 10+ бизнес казуси от България, Кения, Южна Африка и други
  • 7+ гост лектори от сферата на социалното предприемачество в България

И ако си мислите, че това е поредният академичен предмет, ще бъдете приятно изненадани!

Курсът цели да подготви студентите за реалния свят на бизнеса като стъпва върху примери за успешни социални предприятия в България, Кения, Южна Африка и САЩ.  

Студентите ще имат възможност да придобият практически знания и умения, свързани с изграждане, финансиране и управление на социално предприятие. Дискутирайки казуси от България и света, участниците ще научат основните стъпки, предизвикателства и цели във фазите на дизайн, стартиране и скалиране на успешни предприемачески инициативи със социален елемент.

kirs oib rinker 2019В съдържанието на курса са включени анализи на различни бизнес структури, методи за управление на ресурси, структуриране на екип и добри практики за постигане на устойчивост и растеж на предприятието. Студентите ще разглеждат тактики, рискове и предизвикателства при стартиране и управление на социално предприятие.

По време на курса участниците ще могат да се запознаят с успешни български социални предприемачи, които ще споделят собствения си опит и ще дискутират на място ключови предизвикателства и предимства на своите проекти.

Тази година в курса се включват нашите приятели от Таратанци, Заслушай Се Заедно в Час и други. В лекциите ще бъдат представени и казуси от света, включително Ruby Cup (Кения) и Danimal (Южна Африка).

Дата: 5 Март 2019 година от 18:30, зала 300 в Стопански Факултет, бул. Цариградско Шосе 125.  Занятията ще се провеждат ежеседмично, всеки вторник от 18:30 в зала 300.

Не пропускайте да се запишете във Facebook групата тук.  

Обединени идеи за България е мрежа от българи в над десет държави, която насърчава социалната ангажираност, осъществява образователни проекти и организира форуми, насочени към социално предприемачество.

В проекти и събития на организацията са взели участие повече от 1100 участници на възраст между 16 и 35 години, реализирали 48 успешни проекти в различни сфери. Обединени Идеи за България е организирала над 90 работилници, свързани с предприемачество и социални предприятия в частност. Към момента сдружението има над 80 членове в България и в чужбина.

Rinker Center

Rinker Center
for entrepreneurship and training
is part of the BCause Foundation.

The mission of Rinker Center is to promote education, lifelong learning and to support entrepreneurship and business development in Bulgaria.

Established in 2014.

Contact Us

tel: +359 2 / 988 00 80
tel: +359 2 / 981 19 01
mobile: +359 885 734 885
yavor@bcause.bg

65, Vitosha Blvd, 2nd floor
Sofia 1000, Bulgaria

BCause Foundation
www.bcause.bg

Social Networks